2012

Poprvé v Krušných horách – Poprvé Český pohár ve skialpinismu na Bouřňáku „ Scarpa – Český pohár ve skialpinismu – 2012″

Pořadatelé se nenechali odradit velmi nepříznivým počasím posledních týdnů a nepolevili v přípravách závodu. Odvaha v tomto směru se vyplatila. Dva dny před konáním závodu nasněžilo a podmínky se zlepšily.

V sobotu 7. ledna se sjelo do lyžařského střediska pod Bouřňákem téměř 50 závodníků z celé republiky a ze zahraničí – přední závodníci tohoto sportu včetně reprezentantů ČR. Závod byl zároveň nominací pro mistrovství Evropy ve skialpinismu.

Možnost zúčastnit se skialpinistického závodu měli však nejen registrovaní závodníci, ale i široká veřejnost. Toho rovněž několik příznivců této sportovní disciplíny využilo.

Připravené tratě svou náročností odpovídaly parametrům těchto závodů – délka 14 km a převýšení 1 300m nasvědčovalo kvalitě připrav. Závodníci byli překvapeni rozmanitostí tras, které byly vedeny v lesích po strmých svazích severní i jižní strany Bouřňáku. Součástí závodu byla i technická část, ve které se závodníci spouštěli a vylézali po lanech z rokle hluboké čtyřicet metrů. Povinností bylo připevnění skialpových lyží na batoh. Součástí závodu bylo i občerstvení na trati. Nejen kvalitní značení tratí, ale i velký počet organizátorů zajišťoval jak bezpečnost, tak dobrou orientaci závodníků.

Při vyhlášení vítězů a předávání hodnotných cen začalo nádherně sněžit. Závodníci, kteří měli za sebou opravdu velmi náročnou trať, rádi přijali „domácí“ občerstvení ve stanech, které organizátoři postavili v prostoru cíle v Mikulově.

Přípravu a průběh závodu podpořila obec Mikulov, několik sponzorů a především město Teplice.