Tratě pro GPS

Každý kdo vlastní navigaci Garmin, se již nemusí spoléhat pouze na značky přímo v terénu. Tento GPS atlas po stažení do počítače a nahrání do navigace dokáže, přímo zobrazovat trať, kterou si vyberete a nehrozí tak, že skončíte v nepřehledném lese či pod skalním prahem.

 

Návody pro ty, kteří potřebují pomoci z instalací stažených souborů:

Rozbalení formátu *.zip (návod na otevření obsahu po stažení):

 1. Pokud nemáte program na otevírání obsahu složek ve formátu *.zip můžete je otevřít například  pomocí tohoto softwaru winRAR
 2. Stáhněte si jej a nainstalujte.
 3. Na kteroukoliv složku z výše stažených klikněte pravým tlačítkem miši a zvolte možnost „extrahovat zde“.
 4. Složka je teď připravena pro další práci (viz instrukce níže)

Google Earth (návod instalace skialpového atlasu do počítače):

 1. Pokud nemáte program Google Earth, stáhněte si zde a po té ho nainstalujte podle pokynů.
 2. Stahněte si složku SKIALPOVÝ ATLAS PRO GOOGLE EARTH do počítače
 3. Rozbalte stažený soubor, návod jak na to, je na této stránce v bodě Rozbalení formátu *.zip
 4.  Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na soubor „Skialp nad Hrobem 2014.kmz“ vyberte možnost otevřít v programu Google Earth.
 5. V levém sloupečku programu google earth se po jeho otevření zobrazí seznam tratí. Pravým tlačítkem myši klikněte na vybranou trať a vyberte vlastnosti a v nich třeba profil tratě aj.

GPS Garmin (návod instalace skialpového atlasu do navigace přes počítač):

 1. Je důležité vlastnit navigaci garmin a USB kabel pro spojení s počítačem :)
 2. Pro ty kteří nemají software pro převádění dat mezi navigací a počítačem přímo od výrobce (tedy starší MAP SOURCE). Je tady program BASE CAMP od Garminu, který to také dokáže. (A pokud vás zajímá, co všechno se  ještě dá s tímhle programem vytvářet, jsou další informace zde.)
 3. Potom stáhněte si tento SKIALPOVÝ ATLAS PRO GPS GARMIN.
 4. Rozbalte stažený soubor, návod jak na to, je na této stránce v tomto bodě Rozbalení formátu *.zip
 5. Nyní již stažený soubor ve formátu *.gpx a navigace ho tedy dokáže schroupnout.
 6. Klikněte tedy pravým tlačítkem myši na stažený rozbalený soubor jménem „atlas_skialp_nad_hrobem_2014.gpx“" a zvolte v menu otevřít v programu BASE CAMP (popř. MAP SOURCE). Atlas se vám tak v tomto programu otevře a zobrazí.
 7. Připojte vaší navigaci k počítači USB kabelem. V levém menu programu BASE CAMP se vám tak zobrazil „atlas skialpových tras“ a pod ním je zobrazena i „ikona vaší navigace“. Pouhým chycením „atlasu skialpových tras“ myší a  přetažením na ikonu navigace dojde k jejímu nahrání do zařízení GPS. (V programu MAP SOURCE slouží pro tuto funkci ikony v horní liště „příjem a odesílání dat do zařízení“).
 8. Odpojte navigaci od USB a zapněte jí. Ve správci tras jsou nyní všechny výstupy a sjezdy, které si můžete sami projít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>